Strie sú viditeľné línie na povrchu kože, ktoré sa vytvoria keď bol na kolagénove vlákna v pokožke vyvíjaný tlak a pnutie, spôsobujúce ich strapkanie. Ak je tento tlak opakovaný, vlákna sa trhajú, čo spôsobuje charakteristickú odlišnú textúru povrchu strie. Kvôli striám na prsiach sa môžete cítiť rozpačito, hlavne čo sa týka vášho partnera. Našťastie existuje niekoľko prírodných liekov, ktoré dokážu znížiť výskyt strii na prsiach.

 

Lucerna

Listy lucerny obsahujú osem esenciálnych aminokyselín, ktoré sú dobré pre celkové zdravie pokožky. Sú tiež bohaté na proteíny a živiny pomáhajúce obnoviť a zvýšiť pružnosť tela. Antimykotická zložka prítomná v listoch lucerny alkalizuje a detoxikuje kožu, a tým pomáha minimalizovať strie. Zmiešajte trochu prášku z lucerny s pár kvapkami harmančekového oleja na vytvorenie jemnej pasty. Vmasírujte pastu do postihnutej oblasti dva až tri krát denne. Opakujte to denne celý týždeň a uvidíte veľké zlepšenie.

Túžite sa zúfalo zbaviť vašich nepríjemných visiacich pŕs? Je veľkosť a tvar vašich pŕs pre vás dôležitá? Keď chcete zistiť ako spevniť a podvihnúť visiace poprsie prirodzene a ako vyzerať dobre vo vašich plavkách a sexy oblečení bez operácie, kliknite tu!

 

Aloe Vera

Aloe Vera je účinné pri liečbe mnohých kožných problémov. Obsahuje rôzne živiny a aktívne zložky, ktoré sa využívajú pri liečbe strii. Natrite aloe vera priamo na strie, nechajte ho pár minút účinkovať a potom opláchnite pokožku s vlažnou vodou.

 

Kakaové maslo

Kakaové maslo je tiež veľmi blahodarné pri liečbe strii. Musíte naniesť kakaové maslo na postihnutú oblasť aspoň dva krát denne. Po jednom až dvoch mesiacoch budú strie menej viditeľné.

 

Vaječné bielka

Vajcia sú bohatým zdrojom proteínov. Na strie budete nanášať len vaječné bielka. S vidličkou jemne vyšľahajte bielka z dvoch vajec. Vyčistite zasiahnutú pokožku s vodou a potom naneste hrubú vrstvu vaječných bielok pomocou štetca na make-up. Nechajte vaječné bielka úplne vyschnúť a potom opláchnite so studenou vodou. Nakoniec naneste trochu olivového oleja na pokožku, aby pleť ostala hydratovaná. Opakujte tento postup denne aspoň dva týždne a všimnete si pozitívne výsledky.

 

Šťava z citróna

Iný ľahký spôsob na zmenšenie strii je použitie šťavy z citróna. Šťava z citróna je kyslá, čo pomáha pri hojení strii. Jemne votrite čerstvú citrónovú šťavu do strii pomocou kruhových pohybov. Nechajte šťavu z citróna vsiaknuť do pokožky aspoň 10 minút a potom opláchnite s teplou vodou.

 

Olivový olej

Olivový olej obsahuje veľa živín zlepšujúcich výzor strii. Vmasírujte jemne teplý pravý olivový olej do postihnutej oblasti pokožky. Zlepší to krvný obeh a do veľkej miery zmenší strie. Nechajte ho pôsobiť polhodinu, aby sa živiny z oleja vstrebali do pokožky.

 

Šťava zo zemiakov

Šťava zo zemiakov obsahuje vitamíny a minerály podporujúce rast a obnovu kožných buniek. Narežte stredne veľký zemiak na hrubé plátky. Vezmite jeden kúsok zemiaku a jemne ním niekoľko minút trite strie. Uistite sa, že tekutina zo zemiaku pokrýva strie. Nechajte šťavu zo zemiaku nejaký čas schnúť a potom miesto opláchnite vlažnou vodou.

 

Cukor

Prírodný biely cukor je jedným z najlepších liečiv na zbavenie sa strii. Zmiešajte lyžičku surového cukru s mandľovým olejom a pár kvapkami citrónovej šťavy. Dobre premiešajte a naneste na strie. Nechajte zmes na pokožke aspoň 10 minút každý deň pred sprchou alebo kúpeľom. Robte to aspoň mesiac a pozorujte ako vaše strie slabnú.

 

Voda

Ak udržujete telo dobre hydratované, pomáha to chrániť pokožku pred mnohými problémami. Dobre hydratovaná pokožka vedie k pravidelnej detoxikácii kožných pórov a obnovuje pružnosť, čo veľmi pomáha pri zbavení sa strii. Odborníci hovoria, že minimálne osem pohárov vody za deň je ten najlepší spôsob ako udržať telo hydratované. Skúste vypiť jeden-dva poháre vody niekoľko krát za deň.

 

Tieto prírodné lieky vám pomôžu zahojiť a zmenšiť strie, hoci ich úplne neodstránia. Zatiaľ čo strie na poprsí nemajú žiadny negatívny dopad na fyzické zdravie, môžu mať negatívny vplyv na ženské psychiku. Zistením ako ošetrovať strie môžu ženy úspešne zdolať hocijakú rozpačitosť, získanú týmito chybičkami pokožky.

 

 

Články, ktoré by vás mohli zaujímať: