Fytoestrogény sú estrogény na rastlinnej báze ktoré sa bežne používajú pre prírodné zvačšenie pŕs. V tele napodobňujú ľudský estrogén a pomáhajú zväčšovať mliečne kanály v prsiach. Pre úspešné zväčšenie pŕs sa fytoestrogény bežne užívajú s inými fytohormónmi ako napríklad fytoprogestíny.

Fytoestrogény nie sú drahé a je ich na výber mnoho. Tí, ktorí uźívajú fytoestrogény ako súčasť procesu zväčšovania pŕs ho väčšinou užívajú vo forme bylinných doplnkov, aj keď fytoestrogény nájdeme aj v jedlách ako sú cereálie alebo tofu.

Treba si však dávať pozor, v niektorých prípadoch môžu byť veľmi nebezpečné. O tom, či fytoestrogény spôsobujú rakovinu sa rozpráva už dlho. Niektorí veria, že tie fytoestrogény ktoré nájdeme v rastlinách ako Pueraria Mirifica môžu slúžiť ako prevencia proti rakovine, zatiaľčo iný veria, že fytoestrogén ako taký bez ohľadu na jeho pôvod môže živiť rakovinotvorné bunky. Aby ste boli v bezpečí, ak mal niekto z vašich predkov rakovinu prsníka, odporúčame aby ste sa fytoestrogénom vyhli. Ale žiadne obavy – existuje niekoľko ďalších spôsobov ako si zväčšiť prsia bez využitia hormónov ako napríklad pumpa na zväčšenie prś alebo masáže s rastlinnými olejmi.

Najdostupnejšie fytoestrogény v našich končinách:

Pripravili sme pre vás zoznam potravín v ktorých fytoestrogén nájdete a sú bežne dostupné.

Pueraria Mirifica

Pueraria Mirifica je najsilnejšicm fytoestrognénom na Zemi a väčšinou sa užíva ako samostatná bylina na zväčšenie pŕs. Rastie len v Thajsku a je populárnym spôsobom zväčšovania pŕs v ázijských krajinách.

Sója

Sója je fytoestrogén ktorý ľahko nájdeme v jedlách ako tofu, edamame a sójové mlieko. Veľa sa však hovorí o tom či je sója zdravá/dobrá pre vaše telo a celkovo aj pre zväčśovanie pŕs. Niektorí vravia, že sója znižuje funkciu štítnej žľazy ćo pre rast pŕs nie je dobré, ale ostatní vravia, že isoflavonoidy ktoré tiež v sóji nájdeme sú pre rast pŕs dobré. Veľa žien v Ázii pije sójové mlieko na zväčšenie pŕs. Odporúčame aby ste si to sama naštudovali a rozhodli sa, či chcete alebo nie pridať sóju do svojho jedálnička.

Špargla

Medzi známe fotoestrogény patrí aj druh špargle Shavatari ktorá pochádza z Indie a používa sa v ajurvédskej medicíne na zväčšovanie pŕs. Hovorí sa, že je veľmi účinná.

Chmeľ

Ďalšou potravinou je chmeľ. Chmeľ je bežný fytoestrogén a okrem iných liečivých účinkov sa používa na zväčšovanie pŕs. Chmeľ používaný na zväčšenie pŕs je ten istý ako ten, ktorý sa používa na výrobu piva. Nech to znie akokoľvek smiešne, je to pravda.

Ľanové semená

Ľanové semená obsahujú jedny z najvyšších množstiev fytoestrogénov. Väčšinou sa užíva ako doplnok ľanového oleja, ktorým sa prsia pre ich zväčšenie rôznymi spôsobmi masírujú. Ľanové semená sa tiež melú a pridávajú do smoothies alebo iných jedál ako sú napríklad šaláty.

Ďatelina lúčna

Ďatelina lúčna je fytoestrogén ktorý sa užíva pre prírodné zväčšenie pŕs aj vďaka obsahu fytoprogestínov. Fytoprogestíny podporujú rast mliečnych žliaz a zaobľujú prsia, takže vaše prsia budú nielen veľké, ale aj kvalitné.

Sladké drievko

Sladké drievko má pre viacero pozitívnych účinkov na prírodné zväčšovanie prś. Je to fytoestrogén, fytoprogestín, antiandrogén a tiež sa používa na zvýšenie hodnotôt prolaktínu v tele.
Ak sa pre zväčšenie svojich pŕs rozhodnete užívať fytoestrogény, máme pre vás aj zopár rád ktoré vám v začiatkoch určite pomôžu.

Nezáčínajte hneď s veľkými množstvami, radšej začnite s malými dávkami a postupne ich zvyšujte, zvyčajne po jednom alebo dvoch týždňoch. Vďaka tomuto si na ne vaše telo ľahšie zvykne a znížite tým šancu možných vedľajších účinkov ako bolesť hlavy a závraty.

Počas užívania fytoestrogénov si robte pravidelné prestávky, pretože receptory estrogénov v tele sa môžu preťažiť a nereagovať dobre na ich ďalšie užívanie. Je dobré dať si prestávku a spraviť očistu s pestrecom mariánskym každých pár mesiacov aby si receptory oddýchli a vyčistili sa.

Čím viac fytoestrogénov prijmete, tým lepší efekt dosiahnete neplatí. Nepreháňajte to, stačí vám jeden zdroj fytoestrogénu, musíte si totiž dávať pozor, aby ste nepreťažili svoje fytoestrogénové receptory. Ak na rast pŕs budete použivať byliny, pravdepodobne si z nich budete musieť urobiť zmes ktorá bude obsahovať jeden fytoestrogén, jeden fytoprogresín a tak ďalej.

Užívanie fytoestrogénov však nie je sranda a ako sme už spomínali, môže to byť veľmi nebezpečné, preto sa pred ich užívaním nezabudnite poradiť s odborníkom, najlepšie s lekárom. Predítete tým zbytočným zravotným problémom.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať: