Ak sa zaujímate o prirodzené zväčšenie poprsia, potom je dôležité, aby ste vedeli, aby ste poznali typ hormónov, ktoré sú dôležité za vývin prsníkov. Tu sú najdôležitejšie hormóny, na ktoré sa musíte sústrediť, aby ste prirodzenou cestou zväčšili svoje poprsie.

Progesterón

Jeden z najdôležitejších hormónov pre vývin prsníkov je progesterón. Tento hormón je prirodzene tvorený vašim telom každý mesiac počas menštruačného cyklu.

Avšak, existujú určité bylinky, ktoré môžu vášmu telu pomôcť tvoriť progesterón ako napríklad wild yam, sója a šalvia. Progesterón vám pomôže zväčšiť prsníky tak, že podporí tvorbu buniek, ktoré majú tvoriť mlieko.

Rastový hormón

Rastový hormón je zodpovedný za rast vášho tela. Avšak, rastový hormón nie je zodpovedný len za rast do výšky, ale pomáha aj pri raste prsníkov.

Počas puberty telo prežíva najväčšiu aktivitu rastového hormónu. Keď dovŕšite vek 25 rokov, množstvo rastového hormónu v tele sa zníži.

Ak máte pod 25 rokov, môžete pomôcť posilniť hladinu rastového hormónu v tele tým, že si každú noc doprajete 8 hodín spánku a cvičením aspoň pár krát do týždňa. Taktiež strečing a jóga môže pomôcť pri tvorbe rastového hormónu.

Estrogén

Hormón, ktorý pravdepodobne zohráva najdôležitejšiu rolu pri snahe o zväčšení poprsia je estrogén. Zvýšenie hladiny estrogénu je jedným z najefektívnejších spôsobov na zväčšenie veľkosti poprsia.

Pamätajte, však, že nadbytočné množstvo estrogénu spôsobí, že sa receptory vo vašich prsníkov uzavrú. Niektoré štúdie taktiež tvrdia, že nadbytočné množstvo estrogénu môže viesť k rakovine prsníka.

Najobľúbenejším spôsobom zvýšenia hladiny estrogénu je užívanie byliniek, ktoré obsahujú vysoké množstvo fytoestrogénov. Sú to bylinky ako Senovka grécka, ženšen a dong quai. Najbezpečnejší spôsob je užívať tieto bylinky raz za deň.

Prolaktín

Prolaktín je pri prirodzenom zväčšovaní poprsia rovnako dôležitý ako estrogén. Tento hormón pomáha s vývinom prsníkov tak, že pomáha tvoriť prsné žľazy a zvyšuje obsah tukových buniek vnútri prsníka.

Prolaktín sa prirodzene tvorí v tele počas tehotenstva a puberty. Počas puberty zohráva rovnakú úlohu ako estrogén tým, že zvýši množstvo estrogénových receptorov vo vnútri prsníka. Tento hormón taktiež ukladá lipoproteín, čo vedie k ukladaniu väčšieho množstva tuku v poprsí.

Nakoľko prsníky sú tvorené najmä tukom, je to veľmi výhodné. Aj keď ženy vo všeobecnosti produkujú prolaktín počas tehotenstva a dojčenia, môžu produktovať tento hormón aj inými spôsobmi ako napríklad užívaním doplnkov, ktoré obsahujú fytoestrogény.

Toto sú najdôležitejšie hormóny, ktoré musíte poznať, ak sa zaujímate o prirodzené zväčšenie poprsia. Ak sa snažite zvýšiť množstvo týchto hormónov v tele, uistite sa, že ste obozretné.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať: