Podprsenka. Je možné ju kúpiť v rôznych vyhotoveniach, veľkostiach a farbách. Niektoré ženy ju nenávidia a snažia sa jej vyhýbať, iné si zasa nevedia predstaviť, že by bez nej niekam šli. Určite ste už rozmýšľali nad tým, či nosenie podprsenky môže pomôcť alebo uškodiť vašim snom o zväčšení pŕs. Niekedy aj maličkosti dokážu výrazne zrýchliť celý proces ich prírodného zväčšovania. Takže čo sa týka podprseniek, mali by ste ich nosiť nepretržite alebo sa im podľa možnosti vyhýbať ? Názory žien ktoré prírodné zväčšovanie podstupujú sa rôznia. Z prieskumu ktorý sme vykonali sme vyvodili záver, že by ste mali chodiť čo najviac voľná, teda bez nej. Výnimka je samozrejme šport. Nosiť obtiahnutú podprsenku by dávalo zmysel ak sa chcete zbaviť nadbytočného tuku. Ale aj tak, zdravie našich pŕs je predsa dôležitejšie ako mať ich obe tam kde majú byť. Prevedieme vás zopár názormi a potom sa sama rozhodnite, či sa podprsenke budete snažiť vyhýbať alebo nie.

Jedna z najznámejších žien ktorá prírodné zväčšenie pŕs podstúpila nosila veľmi pritiahnutú podprsenku a čo je prekvapivejšie, snažila sa ju nosiť skoro stále. Vraj preto, aby mala svoje poklady na mieste. Ale teraz vážne. Spomenutá žena používala techniku kde redistribuovala tuk z jednej časti tela kde ho mala dostatok do druhej, teda zo zadočku do pŕs. Nosenie obtiahnutej podprsenky udrží tuk v prsiach a zabráni jeho vráteniu sa na miesto odkiaľ prišiel, teda do zadočku. Nie je nutné používať drahé na to určené podprsenky, bohato postačí aj lacnejšia alternatíva. Ďalším argumentom pre nosenie podprsenky je predísť alebo aspoň spomaliť procesu postupného ovísania pŕs. Ich opakovaný pohyb hore a dolu v dôsledku chodenia, športovania alebo manuálnej práce ničí bunky a kolágen v oblasti pŕs a tým robí tkanivo menej ohybným čo spôsobuje, že po čase začnú prsia prevísať, dokonca aj tie menšie.

Väčšina žien venujúca sa prírodnému zväčšovaniu pŕs odporúča obmedziť používanie podprsenky, pretože dokážu byť veľmi priliehavé, doslova až škrtiace čím zabraňujú cirkulácii krvi. To znamená, že sa do nich nedostane krv, ktorá prináša kyslík a ďalšie živiny dôležité pre rast pŕs. Nosenie tesných podprseniek môže tiež zablokovať lymfatický tok ktorý z vašich pŕs vyplavuje toxíny. Tlak podprsenky na ne ich tiež môže tlačiť až smerom k podpazušiu. Úplne najhoršie sú však pushup podprsenky lebo sú celkovo veľmi tesné, ale čo je horšie je fakt, že aby v nej vaše prsia vyzerali dobre, sú k sebe silno priťahované.

Viacero firiem ktoré vyrába výživové doplnky na prírodný rast pŕs odporúča počas procesu ich zväčšovania podprsenku nenosiť kvôli už spomínanému faktu, že obmedzuje ich prekrvenie.

Tiež existuje niekoľko stránok ktoré povzbudzujú ženy v tom, aby nechali podprsenku doma a išli bez nej. Je to podľa nich pre zdravie ženy lepšie, pretože vlastnosti podprsenky obmezujú lymfatický tok, čo môže mať za následok aj rakovinu prsníka. Na svojich stránkach tiež prezentujú niekoľko vedeckých štúdii ktoré ich tvrdenia podporujú.

Tak čo, nezdá sa vám vaša podprsenka príliš tesná ? Na to je veľmi jednoduchý test, mali by ste byť schopná zmestiť si prst medzi vaše prsia a podprsenku. Ak sa vám nedarí dostať prsty cez akúkoľvek časť vašej podprsenky, je pravdepodobne príliš úzka a mali by ste sa poobzerať po novej. Každá vec má svoje pre a proti. Koniec koncov, vy sama si musíte uvážiť čo je pre vás a vaše prsia najlepšie.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať: