Masáž prsníkov je veľmi dôležitou časťou pri procese ich úspešného zväčšovania. Másáž na sucho sa však neodporúča, protože môže byť nepohodlná ale čo je dôležitejšie, nie dobrá pre jemnú pokožku okolo pŕs, ktorá by mohla byť podráždená. Pre lepší sklz vašich rúk po prsiach môžete pri sprchovaní sa použit vodu alebo sprchový gél, ale používanie oleja je pre masáž pŕs najlepšie. Existuje mnoho prírodných olejov ktoré môžete použiť, každý z nich má svoje pre a proti. Zostavili sme pre vás rebríček piatich olejov, ktoré sa medzi ženami najviac osvedčili.

Borákový olej

Borákový olej sa ženami ktoré sa usilujú o zväčšenie pŕs používa ako výživový doplnok, niektoré ho však využívajú aj na masírovanie svojich pŕs.Borákový olej obsahuje veľa gama linolenovej kyseliny ktorá reguluje hormóny a napomáha rastu pŕs. Má tiež priaznivé účinky na pokožku.

Borákový olej nájdeme väčšinou vo forme gélových kapsulí, ale to nie je žiadny problém – jednoducho ich nožničkami prestrihnete a borákový olej z nich vytlačíte. Na každú masáž budete potrebovať približne dve kapsule, závisí na tom, akú veľkú plochu masírujete.

Evening Primrose oil

Evening primorse oilje podobne ako borákový olej používaný ako výživový doplnok, rovnako je však vhodný aj na masáže. Tiež obsahuje gama linolenovú kyselinu, ale v menších množstvách. S borákovým olejom má rovnaký aj spôsob balenia, niektoré firmy však ho ponúkajú vo fľaškách ako klasický olej.

Kokosový olej

Náš najobľúbenejší olej na masírovanie je kokosový olej, pretože nie je priveľmi hustý a mastný. Má tiež príjemnú jemnú vôňu, ale to tiež záleží od toho akú značku si kúpite, pretože nie všetky voňajú rovnako.

Kokosový olej má priaznivé účinky aj pre pokožku, pretože sa ľahko vstrebáva a má antibakteriálne a antimykotické účinky avšak buďte opatrné – niektoré ženy tvrdia, že im zaniesol póry. Podľa mnoha žien je masírovanie s kokosovým olejom nielen príjemné, ale aj efektívne.

Olivový olej

Extra panenský olivový olej, ktorý používate aj pri varení, je tiež dobrý na hydratáciu pokožky a vhodný na masáž pŕs. Je ľahko dostupný a na výber je mnoho druhov, takže sa zmestí do rozpočtu každej z nás. Ak si zvolíte, že budete používať olivový olej uistite sa, že bol lisovaný za studena a neobsahuje hexán, pretože tento druh oleja je najmenej spracovávaný a najviac účinný. Jedinou nevýhodou je podľa nás to, že je hustejší ako napríklad kokosový olej a tým pádom sa pri jeho používaní viac “zababrete”. Ženám však zvykne vadiť jeho nie veľmi príjemná vôňa.

Kakaové maslo

Kakaové maslo je rastlinný tuk, ktorý sa získava z kakaového bôbu a je známe svojimi hydratačnými a liečivými účinkami. Veľa žien používa kakaové maslo pretože je pomerne lacné a tiež dostupné vo väčších množstvách. Vôňa kakaového masla môže byť trochu silná, ale je možnosť si kúpiť značky ktoré neobsahujú žiadnu vôňu. Ďalším bonusom používania kakaového masla je, že pomáha predchádzať a prípadne liečiť strie ktoré veľa znás môže mať na svojich prsiach z viacerých dôvodov vrátane tehotenstva a puberty.

Toto bolo len niekoľko z mnoha olejov ktoré ženy používajú na masírovanie prsníkov za účelom ich zväčšenia. Vyskúšajte si sama ktorý vám bude najlepšie vyhovovať. Nejde ani tak o to, aký olej používate, ale skôr o to, či nejaký používate. Ako sme už spomínali, v opačnom prípade môže masírovanie podráždiť jemnú pokožku na vašich prsiach. Môžete masírovať len s olejom alebo si praviť “boobie batter” pridaním extraktov z rastlín ako napríklad senovka grécka alebo pueraria mirifica.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať: