Chmeľ je medzi ženami ktoré sa snažia o zväčšenie pŕs známy rovnako ako fakt, že práve vďaka chmeľu má pivo svoju nezameniteľnú horkastú chuť. Ak chmeľ je rastlina ktorá napomáha rastu pŕs a pivo je vyrábané z chmeľu, môže pitie piva pomôcť v raste pŕs ? Táto logická otázka sa vynorila v hlavách mnoha žien, tak sa poďme pozrieť koľko je na tom pravdy.

Najprv si povedzme niečo o chmeli. Chmeľ sú samičie chmeľové hlavy ktoré rastú na chmeľovej rastline. Je to rastlina obsahujúca fytoestrogén, prírodný hormón ktorý pomáha pri raste prsného tkaniva, ktorá sa používa na liečenie symptómov menopauzy, nespavosti a iných zdravotných problémov. Ale naspäť k otázke – môže pitie piva pomôcť v raste pŕs? No, veľmi záleží od toho koho sa na to spýtate. Niektorí sú presvedčení, že na rast pŕs má pozitívny vplyv, iný zasa že žiadny vplyv nemá, ba dokonca ho môže aj spomaliť.

V jednej vedeckej štúdii sa ukázalo, že fytoestrogény ktoré nájdeme v chmeli môžeme nájsť aj v pive, ale ich množstvo a koncentrácia je tak malá, že žiadny účinok mať nemôžu. Chmeľ je totižto pri výrobe piva rôznymi spôsobmi spracovávaný a tým fytoestrogény ktoré obsahuje, ľudsky povedané, strácajú svoju silu. Ak by ste teda pitím piva chceli dosiahnuť účinnosť ako pri užívaní čistého chmeľu, museli by ste ho vypiť naozaj veľa. Aj keď tvrdenie, že vám z piva narastú prsia nevyzerá veľmi sľubne, niektoré ženy tvrdia, že ráno po dni kedy pili pivo cítili, že ich prsia sú plnšie. Tieto dámy síce vytesali iskričku nádeje, že pitie piva s prsiami niečo robí, ale na základe uvedeného prieskumu si myslíme, že žiadne merateľné výsledky ktoré by za niečo stáli nedosiahnete.

Konzumácia piva, alebo celkovo alkoholu môže dokonca proces prírodného zväčšovania pŕs spomaliť alebo iným spôsobom nepriaznivo ovplyvniť a okrem toho má aj niekoľko nežiadúcih účinkov pre vaše telo.
Pivo má samo o sebe pomerne veľký obsah kalórii, čo určite vaše telo nepoteší, nehovoriac o tom, aké následky by malo pitie piva vo veľkých množstvách za účelom zväčšenia pŕs – pravdepodobne by sa vám okrem nich zväčšili aj iné partie. Ďalšou nevýhodou je, že z piva môžete byť jednoducho smädné. Ako sme už spomínali, alkohol je tabu keď sa rozprávame o prírodnoim zväčšovaní pŕs a jeden z dôvodov je, že vás dehydratuje, čo má na rast pŕs nepriaznivé účinky. Ak sa riadite čínskou terapiou pre zväčšenie pŕs, malé pitie piva je v poriadku ale stále sa radí vysoko v zozname nepriateľov pŕs pretože sa pije studené. Jedine, že by ste chceli piť pivo teplé.

Napriek tomu že obyčajné pivo rastu vašich pŕs nepomôže, v Európe je vraj zázračné pivo o ktorom sa hovorí, že naozaj pomáha. Jeho názov je Boza a je vyrábané bulharskou firmou Yavor-M. Miestne ženy tvrdia, že pitie Bozy zväčšilo veľkosť ich pŕs aj o niekoľko veľkostí. Má tiež podporovať dojčenie nových mamičiek, ktoré majú problém s produkciou materského mlieka. Takéto informácie sú však neoverené a ich hodnovernosť je veľmi nízka.

Názor si už musíte utvoriť samé ale podľa toho, čo ste si práve prečitalli asi usúdite, že pitie piva nie je najlepším spôsobom na zväčšenie pŕs. Existuje mnoho iných, osvedčenejších a v prípade, že by ste to mali s pitím piva preháňať tak aj bezpečnejších spôsobov ako dosiahnuť vytúžené prsia. Napríklad aj s pomocou chmeľu, ktorý však treba užívať v nespracovanej podobe, kedy má najvyššiu koncentráciu fytoestrogénov, ktoré sú pre rast pŕs tak dôležité.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať: